موشن گرافیک (Motion Graphics)چیست؟

ویژگی اساسی Motion Graphic، حرکت است. حرکت از طریق اقدامات ساده و پیچیده توجه بیننده را به خود جلب می کند و داستانی را روایت می کند. این نوع طراحی کاملاً مناسب دنیای دیجیتال امروز است و به ویژه برای مخاطبان مدرن جذاب است. به همین دلیل ، صنعت گرافیک متحرک به سرعت در حال رشد است و هیچ نشانه ای از کندی را نشان نمی دهد.Motion Graphic در برقراری ارتباط در مدت زمان کوتاه (یا در محدودیت فضای فضای صفحه) موثر است و طراحان را قادر می سازد تا حرکات سریع و جالبی ایجاد کنند که بی هیچ گونه کلمه ای موضوع را بیان کنند و بینندگان نیز مشتاقانه علاقه نشان دهند. این برای کاربران امروز رسانه های اجتماعی که اغلب نه وقت کافی دارند و نه حوصله فیلم های طولانی را ، ایده آل به نظر می آید. در بازاریابی ، ما با ارائه استراتژی ها و فن آوری های نوآورانه ، به ارائه خدمات با کیفیت بالا به مشتریان خود می پردازیم. اگر می خواهید درباره موشن گرافیک و اینکه چگونه می توانند به سود تجارت شما بیانجامد بیشتر بدانید ، امروز با ما تماس بگیرید! تیم متخصص طراحان گرافیک تاپ تیزر آماده هستند تا چشم انداز برند شما را به واقعیت تبدیل کنند.

Motion Graphics مخاطبان شما را درگیر خود می کند
موشن گرافیک ،ظهور حرکت گرافیکی دیجیتال است که عمدتا به دلیل توانایی آن در روشن کردن مفهوم و تجسم به زیبا پسندانه ترین شیوه ممکن بهترین راهکار تبلیغاتی امروزاست.از آنجا که بیش از 92٪ از خریداران در تصمیم گیری نهایی خرید خود از طریق فیلم های آنلاین تأثیر پذیرفته اند و شما هم باید گزینه ای را انتخاب کنید که می تواند بلافاصله توجه بینندگان تبلیغات شما را جلب کند .علاوه بر این ، فیلم های موشن گرافیک برای ارسال در شبکه های اجتماعی مناسب هستند و شما همیشه آنها را در اکثر فیلم های تبلیغاتی تلویزیونی نیزپیدا می کنید.(توانایی بی نظیر موشن گرافیک در ارائه در رسانه های گوناگون)

موشن گرافیک (Motion Graphics)چیست؟

موشن گرافیک هم نوعی انیمیشن است ، اما متن به عنوان یک جزاصلی دراون ایفای نقش میکنه.ب خلاف تصورعمومی که موشن گرافیک رو ازنوادگان انیمیشن میدونند باید این رو بدونیم که عمرموشن به مراتب ازانیمیشن بیشتراست و به نقاشی روی دیوارغارها میرسه. بشر نخستین آرزوها و خواسته های خودش رو روی دیوارغارها نقاشی می کرد و بابهره گیری ازنقاشی های متوالی حرفش رو برای جهان پیرامون بیان می کرد. انیمیشن زمانی اتفاق می افتد که هنرمند حرکتی را ایجاد کند که از قوانین فیزیک و فیزیولوژی پیروی کند. از طرف دیگر ، موشن گرافیک نیازی به رعایت هیچ قاعده خاصی ندارد – به شرطی که موضوع را جلب کند ، می تواند به همان اندازه انتزاعی باشد که طراح می خواهد آن را وضع کند.

اما شاید ورود موشن گرافیک در عرصه تبلیغاتی باعث بروز این مرزبندی و بحث اولویت و یا قدمت این دو شده. تیتراژ ابتدایی Hitchcock’s Psycho یک نمونه اولیه از گرافیک حرکتی است ، جایی که درهم آمیختگی صدا ، حرکت و طراحی گرافیک به طور استثنایی ظهور یافت. اصولا حرکت گرافیکی روشی برای برقراری ارتباط با بیننده و افزودن قدرت تاثیر بیان است(البته همراه با موسیقی) و تلفیق آنها می توانند پیام را به شکل موثرتری به ما انتقال دهند. ما از این ابزار برای تبلیغات ، تیتراژ فیلم ها و سریال ها ، تولید محتواهای اینترنتی، ویدیوهای آموزشی، ویدیوکلیپ ها و موارد بسیاری بهره می بریم. در موشن گرافیک ما از بسیاری از الگوهای گرافیک حرکتی برای کمک به بیننده در  جهت انتقال پیام استفاده می کنیم.مرز بین انیمیشن و موشن گرافیک ، کاراکتر است .در انیمیشن کاراکترها نقش محوری دارند و طبیعتا دیالوگ میان آن ها هم بخش مهمی از انتقال پیام را برعهده دارند. در حالیکه در موشن گرافیک ها دیالوگی در کار نیست و از عناصر بصری و حرکاتشان در جهت انتقال مفهوم کمک میگیریم و البته نریشن و گوینده هم در این راه به ما کمک خواهند کرد.

ساختار و کارکرد موشن گرافیک ها
تا به حال شده در کمال بی حوصله گی در حال وب گردی باشید و به یکباره شبه انیمیشنی توجه شما را به خود جلب کند؟ در این صورت ، آن شبه انیمیشن یعنی موشن گرافیک وظیفه خود را به خوبی انجام داده. می بینید ، موشن گرافیک راهی جدید برای برقراری ارتباط با مخاطبان در حوزه اجتماعی است. این تصاویر متحرک با محبوبیت در بین مارک ها و بازاریابان در سرتاسر جهان روبرو شده اند ، زیرا در شبکه های خبری اجتماعی برجسته هستند و ذاتاً چشم نواز .بیایید نگاهی دقیق به موشن گرافیک ، موجودی آنها و نحوه ساخت آنها بیندازیم:

عناصر موشن گرافیک
موشن گرافیک فراتر از حرکت گرافیکی است. آنها محصول نهایی انواع مختلفی از عناصر اصلی هستند ، از جمله:
طراحی سه بعدی
طراحی دو بعدی
موزیک
نریشن
افکت
اجسام خارجی و فیزیکی(Stop Motion Graphics )
فیلم
ویدئو دیجیتال

آیا نیاز به ساخت فیلم Motion Graphics دارید؟

نیاز به ساخت فیلم موشن گرافیک دارید؟ خوب ، TOP TIZER همراه شما است. ما فیلم های توضیحی ، فیلم های آموزشی ، فیلم های شرکتی و سایر انواع Motion graphic را برای مصارف تجارتی و یا غیرانتفاعی ایجاد می کنیم.ترکیب تیم ما از نویسندگان خلاق و موشن دیزاینرهای خوش ذوق و باتجربه ، برای کمک به شما در ارتباط شخصی با مخاطبانتان در سطح شخصی و عمومی طراحی شده است.