کـــارکردهای موشــن گرافیک

برندینگ
درهمین ایران خودمون موارد بسیاری ازکارکرد موشن گرافیک درجهت برندینگ به چشم می خورد. مثلا تاکسی های اینترنتی که با ساخت موشن گرافیک های بسیار و اشتراک گذاری آن ها درفضای مجازی در زمان کمی جای خود را باز کردند. و یا خوانندگانی که با نزدیک به یک دهه فعالیت در عرصه موزیک به هیج عنوان شناخته شده نبودند ولی با یک تقلید صدا و یا اجرای بر روی یک موشن کمیک به سرعت شناخته شدند وبه برند تبدیل گشتند.

عنوان بندی تلویزیون
سریال مرد اول که در دهه 50 از تلویزیون پخش میشد و محبوب ترین سریال زمان خود بود را نسل های قبلی به خوبی به خاطر دارند. تیتراژ این سریال یک موشن گرافی ساده بود که به اندازه خود سریال محبوبیت یافت تا جاییکه برای میان برنامه ها هم استفاده شد و سبب گردید تا تبلیغات  زیادی با این فرمت ساخته شوند. کاراکترهای ساده تک خطی بدون رنگ که بر روی یک خط حرکت می کردند و داستان هایی را رقم می زدند. خطی که تداعی کننده زمین بود به مانعی برای دونده با مانع تبدیل می شد.گاهی هم به شکل ماری درمی آمد و قهرمان را دنبال می کرد.بهره گیری از تعدادی خط برای بیان مفاهیم با همه سادگی خود تنها با بهره گیری از چند خط و موزیک قشر عظیمی را با خود همراه ساخته بود.

ایجاد آگاهی
برای به اشتراک گذاشتن موارد مهم ، نیازی به طرح های رنگی و فانتزی نیست. گاهی اوقات ، ساده ترین طراحی ها می توانند داستانی را به روشی مستقیم تر نشان دهند ، در حالی که یکپارچگی داستان را دست نخورده نگه می دارند. شما می توانید از فیلم های حرکتی ساده در فیلم های آگاهی بخشی ، انگیزشی و توضیحاتی خود استفاده کنید. یک داستان قدرتمند بسازید و برای پشتیبانی از آن از انیمیشن استفاده کنید. جادوی انیمیشن هم همین است که بدون بهره گیری از کلام به عنوان مهم ترین ابزار ارتباطی بشر و نیز پیچیدگی های دراماتیک که در انیمیشن و یا سینما به چشم می خورد و تازه کلی هم محل اختلاف نظر میان بینندگان و منتقدین است ، پیام خود را به خوبی انتقال می دهد(البته فراموش نکنیم که کارکرد این دو با هم متفاوت است و قرار نیست از هیچ یک در جای دیگری بهره ببریم)

توضیح یک مفهوم
مفاهیم بسیاری در جهان وجود دارند که ما می خواهیم در مورد آن ها صحبت کنیم ولی درونی بودن و پیچیدگی های آن ها ونیز گاهی خط قرمزها والبته بعضا پرخرج بودن ساخت محتوا در مورد آن ها ما را از گام نهادن در راه منصرف می کند. موشن گرافیک بدون نیاز به بهره گیری از بازیگران و به تبع آن عوامل تولید فیلم به ما امکان میدهد تا ایده های خود را عینیت ببخشیم .

ویدئوی محصول را به اشتراک بگذارید
فیلم های مربوط به محصولات می توانند راهی عالی برای جلب توجه مخاطب نسبت به محصول شما و افزایش فروش باشند. Motion Graphics می تواند به شما کمک کند فیلم های سرگرم کننده و درخشانی (که تولید آنها نسبت به انیمیشن کامل ارزان تر است)در مورد محصولات خود تولید کنید  و به هزینه ای کم کسب و کار خود را به لحاظ درآمدی متحول کنید.

اینفوگرافی

به طور کلی ، موشن گرافیک به تجزیه و تحلیل اطلاعات به عبارات ساده تر کمک می کند. آنها علاوه بر چشم نوازبودن ، تنوع بیشتری به محتوای کاری نام تجاری شما می بخشند. و در پایان روز ، همه چیز در مورد بیان خود (و نام تجاری خود) به روشی کاملاً جدید  وگویا بیان شده است. تصور کنید در یک جلسه کاری هستید و یکی از همکاران برابر روال معمول جلسات کاری و اداری می بایست گزارشی از روند کاری مجموعه ارائه دهد. چای و نسکافه هم از پس بی حوصلگی ما بر نمی آید. به راستی چرا باید به این اعداد و ارقامی که مسلسل وار به سمت ذهن و گوش ما سرازیر شده اند و تا ساعاتی دیگر هم هیچکدام در خاطره و ذهن ما باقی نخواهند ماند گوش کنیم. اینفوگرافی چاره ی این بیحوصلگی و کلافه گی شماست. بهره گیری از متن  و المان های تصویری و افکت و موزیک ترکیب جذابی را میآفریند که حالا دیدن و شنیدن دارد و ضمنا این گزارش تصویری اطلاعات را به ذهن ما انتقال می دهد و تا مدت های طولانی هم در ذهن خواهد ماند. اینفوگرافی به طور کلی ، به تجزیه و تحلیل اطلاعات به عبارات ساده تر کمک می کند. آنها علاوه بر چشم نوازبودن ، تنوع بیشتری به محتوای کاری نام تجاری شما می بخشند. و در پایان روز ، همه چیز در مورد بیان خود (و نام تجاری خود) به روشی کاملاً جدید  وگویا بیان شده است.